שמאי רכוש ישראל אביטל 050-3342903

 

עיסוקו החשוב של שמאי מקצועי

 

בישראל, כמו ברחבי העולם המודרני, אנו יכולים לזהות תחומי עיסוק בעלי חשיבות רבה. אם אנו מדברים למשל על נזקים שונים לרכוש ועל צורך בהערכות כספיות שונות בשל מגוון רחב של סיבות, הרי שאנו מדברים בעצם על שירותו החשוב ביותר של שמאי רכוש. איש מקצוע זה הופך למבוקש מאוד בלא מעט מקרים, ושירותו חייב להיות מדויק בכל מקרה ובכל נקודת זמן.

 

למרבה הצער כל אחד מאתנו, בין אם הוא אדם פרטי ובין אם הוא בעל עסק או שותף בחברה מסוימת, יכול להזדקק לשירותיו של שמאי מקצועי בגלל נזקים. זאת מאחר ואדם זה מכיר היטב את ערכם של מוצרים, חפצים, סחורות וכל פריט אחר שהיה בבית בעת שריפה ואבד לחלוטין, שהיה חלק מרכושם של קבוצת שותפים שנשדדה או כאלו שהיו קשורים ביניהם בהסכם מסוים וכיו'.

 

הצורך בסקר הגנות

 

כאמור, יש מגוון רחב של מקרים וסיטואציות המראים לנו שאנו לא ממש יכולים לבצע עבודה מסוימת לבד ושעלינו לקרוא לאדם שמתמחה בעיסוקו. יתרה מכך, הרי שאם רוצים לעבוד בצורה רצינית מול גורמים כמו חברות ביטוח, מוסדות ממשלתיים וכד'י, הרי שרק שמאי רכוש הוא זה שיכול לסייע לנו בכך במסגרת ההערכות שהוא מבצע לגבי רכוש ואלמנטים רלוונטיים נוספים.

דוגמא מסוימת יכולה להדגיש עבורנו את נחיצותו של איש מקצוע זה ולהראות לנו את ערכו הרב כשאנו צריכים לעבוד מול חברת הביטוח. שמאי רכוש יכול להיות מוזמן על מנת לערוך סקר הגנות עבור חברת ביטוח מסוימת במקרים שבהם מישהו רוצה לרכוש לעצמו פוליסה של ביטוח מבנה או פוליסה מותאמת אישית של ביטוח הרכוש שברשותו.

 

השגה של שתי מטרות עיקריות

 

סיועו של שמאי מקצועי יכול להתבטא במספר דרכים בהתאם לכל משימה אליה הוא נקרא. לגבי אותו סקר הגנות למשל, הרי שכאן ניתן לראות כיצד יושגו שתי מטרות חשובות. האחת היא תיעוד מדויק של מצב הרכוש הקיים ושל צורת המיגון בנכס, והשנייה היא תיעוד של רמת הסיכון שקיים ועלול לגרום לנזקים ברמות שונות לרכוש של מזמין שירותי השמאות.

 

כך מבינים מזמיניו של שמאי רכוש כיצד הוא מתייחס לא רק לרכוש אלא גם להיותו של מבנה מסוים עשוי עץ, לעיצוב היוקרתי של מבנה אחר, או אף לכך שכדאי ללקוח להצטייד במערכת מיגון מסוימת. שירות כזה מעיד על מקצועיות רבה בזכות היכרות מעמיקה עם כל היבטי השמאות ועם כל פרט שיכול לסייע לשמאי להציג תמונה מהימנה לגבי כל נכס וכל היקף של רכוש.