כל מבנה יכול להציג נזקי צנרת שונים

 

 

ההבדל בין סוגי המבנים השונים מדגיש עד כמה יכול להיות הבדל בין נזקים בצנרות שונות. מאחר ובישראל קיימים מבנים למגורים ומבנים לתעשייה ולעסקים, הרי שכל אחד מהמבנים הוקם בצורה אחרת וכך הוא כולל מערכת של צנרת בהתאם לצרכים של דיירים או עובדים. כך צריך שמאי נזקי צנרת להכיר את המערכות השונות כדי לדווח ביעילות על היקף הנזק בכל מבנה.

 

אנו יכולים לראות כיצד מערכת מים הפכה למגוונת יותר בשנים האחרונות. בבתים שונים בישראל אפשר למצוא היום מערכות מורכבות יותר שכוללות גם מחשוב ויחידות קצה שונות, ואילו מערכות של מבני תעשייה ועסקים יהיו מצוידות במתיזי כיבוי ובעוד אלמנטים שמייחדים אותן. הדבר הופך את עבודתו של השמאי למורכבת יותר ולכזו שחייבת להציג מקצועיות ברמה גבוהה מאוד.

 

הבדיקה שתביא להגדרה הכספית של הנזק

מרגע הגעתו של השמאי למבנה מסוים הוא מתחיל בתהליך בדיקה יסודי שכולל מספר מהלכים שמשתלבים להם בדרך להצגת הדו"ח הסופי לגבי נזקי הצנרת. במהלך כל זמן שהותו במבנה הניזוק ניתן לראות כיצד שמאי נזקי צנרת מגיע אל המוקדים השונים שבהם נפרסה רשת צינורות ומנסה לעמוד על פגיעה בנקודת מים שונות, על אובדן של יחידות שונות הקשורות למערכת ועוד.

 

רק בדיקה יסודית כחלק מתהליך אחראי של הערכת הנזק ואומדן הנזקים היא זו שתציג תמונה ברורה לכל בעל נכס. כך, שמאי נזקי צנרת מאפשר לסובלים מנזקים לפנות בצורה מהירה ורצינית לגורמים שיכולים לטפל בפיצוי הקשור לנזק. שירותי שמאות כאלו יהיו איכותיים ומועילים כל עוד הם מסופקים ע"י מי שגם התמקצע בתחום וגם עובד בצורה ממוקדת וקפדנית.

 

פתרון למי שרוצה להגיש תביעה רצינית

אם ציינו קודם לכן את האפשרות להתמודד עם גופים שונים אליהם אנו פונים לאחר שנגרם נזק לצנרת, הרי שיש להדגיש כי בפועל מדובר על תביעה שתוכל להחזיר לנפגעים את היכולת להצטייד במערכת חדשה ולחזור לשגרה בין אם מדובר על מגורים בבית או בדירה כלשהם ובין אם מדובר על חנות שבה ניתן יהיה שוב לקבל לקוחות או על מפעל שישוב להעסיק את עובדיו.

 

מיד עם סיום עבודתו היסודית של שמאי נזקי צנרת יכול כל מי שמקבל לידיו את ההערכה המדויקת לנהל את ענייניו מול חברת ביטוח, מוסד ממשלתי, או אפילו שכנים וגורמים אחרים שיש לו לעתים מחלוקת מולם לגבי היקף הנזק. כך מדובר בפתרון מקצועי עבור כל מי שלא רוצה ליפול בין הכיסאות, כמו שאומרים, לאחר שסבל מנזקי צנרת שונים.