שמאי נזקי רכוש ישראל אביטל 050-3342903

 

 

בדיקה מדויקת של רמת הנזקים

 

נזקים יכולים להיגרם מסיבות שונות והם יכולים להיות בהיקפים שונים. בגלל פריצה, סופה, שריפה או סיבות אחרות יכולים בעלי נכסים שונים לסבול מאובדן של פריטים שונים או מנזק ברמות שונות שנגרם להם. הזמנת שמאי נזקי רכוש היא מהלך נדרש ברגע שצריכים להתייחס לערכם של הפריטים שניזוקו ובזמן שצריך לזהות את רמת הפגיעה בנכס וברכוש גם יחד.

 

לרוב אנו רואים כיצד אנשים שונים מזמינים את השמאי כדי להעריך רכוש למטרה של כיסוי מספק בפוליסת ביטוח, אך חשוב לזכור עד כמה חשוב שירותו של אדם זה גם לאחר גרימת נזק כלשהו. זאת מאחר והוא יכול להעריך בצורה מקצועית ועדכנית מהי שומת הרכוש שניזוק, כשלא תמיד מדובר רק ברכוש מוחשי אלא גם במוניטין של עסק מסוים או בזכויות כלשהן.

 

השירות חייב להיות אחראי ורציני

 

בכל מבנה אנו יכולים למצוא מגוון רחב של פריטים החל מרהיטים בסיסיים, דרך סחורה מסוגים שונים וכלה בפריטי אספנות וכיו'. הדבר מראה עד כמה איש מקצוע בתחום השמאות חייב להציג הערכה אחראית שתואמת את המציאות. לכן שמאי נזקי רכוש אמור לעבור הכשרה מתאימה ולדעת בדיוק כיצד להעריך אלמנטים רבים (מוחשיים ומופשטים גם יחד).

 

הן היכרות עם עולם הביטוח, הן התעדכנות בסוגי פריטים חדשים שנרכשים בתקופה מסוימת ע"י בעלי נכסים או בעלי עסקים שונים, והן צבירת ניסיון של שמאי נזקי רכוש אל מול מגוון רחב של לקוחות מצביעים על כך שניתן להסתמך בצורה רגועה מאוד על הערכות שווי של איש המקצוע. כך, בקרות נזק, לא יסבלו הבעלים מעוגמת נפש ומבעיות כלכליות.

 

חשוב למצוא איש מקצוע מנוסה

 

נראה כי כדאי מאוד להתעכב מעט על רמת הניסיון של שמאים בישראל. זאת מאחר ושירות מקצועי מאוד של אדם מנוסה יכול לעשות את ההבדל בין הפסדים וכאבי ראש ובין מיצוי מוחלט של פוליסת ביטוח או תביעה כנגד מוסד ממשלתי בשל נזקים שנגרמו מסיבה מסוימת. ניסיונו של שמאי נזקי רכוש הוא בעל ערך רב, וכל אדם יכול להרגיש בכך כשהוא סובל מנזקים שונים.

 

בין אם מדובר על נזקי צנרת ומים, נזקים בבנייה של מבנה מסוים, או נזקים מסוגים אחרים, הרי שבזכות ניסיונו יכול השמאי לבצע הערכה מהירה, להגיש דו"ח מסודר שיהיה ברור לכל אדם, ולייעץ בצורה חוקית והוגנת ללקוחותיו לגבי המשך הפעולות שעליהם לבצע. מדובר בשירות שיוצר תהליך קל יותר עבור מי שסובל מהנזקים שנגרמו, ולכן חשוב מאוד להיעזר בשמאי מנוסה.